W niedzielę 20.02.2022r. w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu odbyło się oprowadzanie kuratorskie po wystawie KOBIETA - współczesne artystki i artyści pamięci Anny Bilińskiej. Swoimi refleksjami i komentarzami dot. wystawy podzieliły się kuratorka wystawy Małgorzata Ziewiecka i Ilona Pulnar-Ferdjani, kierowniczka działu naukowo-oświatowego muzeum, która podjęła się aranżacji wystawy. 

Licznie przybyli do muzeum goście, mieli okazję porozmawiać z Edytą Jaworską - Kowalską, Jakubem Dominikiem Strzeleckim oraz Dariuszem Jędrasiewiczem - radomianami, którzy wraz z innymi artystami i artystkami z całej Polski wzięli udział w wystawie.

Spotkanie ze sztuką, połączono z wyjątkową niespodzianką. Nagle z tłumu zwiedzających wyłoniły się kobiety, które zaśpiewały a capella!  

[a kapˈpɛlla] pol. „jak w kaplicy”
Obecne Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu to dawny zespół klasztorny pijarów, a jedna z sal, w której eksponowana jest wystawa była kiedyś kaplicą. Jakże wymowny był więc spontaniczy śpiew wspaniałych KOBIET z Gospel Radom

Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia. 
Fot. Marta Dudzińska / Agencja Wyborcza.pl