Sylwia Malmon, uczennica Zespołu Szkół Plastycznych im Józefa Brandta w Radomiu, która zwyciężyła w konkursie organizowanym w związku z otwarciem wystawy METAMORFOZA w naszym mieście otrzymała dziś niespodziankę nadesłaną przez sławnego artystę malarza - Tomasza Sętowskiego

Dyrektor szkoły, Pani Bożena Marczykowska wręczyła jej album zatytułowany "Bramy Atlantydy" ze specjalną dedykacją od mistrza. (patrz zdjęcia poniżej)

- Bardzo się cieszę z tej niespodzianki. Sam Tomasz Sętowski przesłał mi swój album z gratulacjami wygrania konkursu, życzeniami wielkiej kariery i powitał mnie w gronie malarzy realizmu magicznego. To bardzo miłe i motywujące - powiedziała nam Sylwia, która uczy się obecnie w V klasie OSSP w Radomiu i marzy, by w przyszłości studiować animację na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Takie momenty inspirują młodych, zdolnych ludzi do dalszego rozwoju. Jak ważne jest, by na swojej drodze spotykali mistrzów, którzy się nad nimi pochylą, docenią, podzielą swoją wiedzą i doświadczeniem, zainspirują!

Edyta Jaworska - artystka, pedagog i opiekun artystyczny Sylwii jest z niej bardzo dumna, jak i z innych swoich uczniów, którzy w tym roku odnieśli niebywałe sukcesy. Aż ośmiu uczniów Pani Edyty Jaworskiej zostało docenionych w tegorocznych konkursach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych! Gratulacje!

Piękny gest mistrza Sętowskiego umilił  szkolną uroczystość Dnia Dziecka w Plastyku przygotowaną przez samych uczniów, którzy wykazali się niezwykłą kreatywnością. Nas zachwycił kolorowy dywan, uszyty przez młodzież z tej okazji. Zdobił dziś salę gimnastyczną radomskiego PLASTYKA. Gwiazdy zazwyczaj chodzą po czerwonym dywanie. Przyszłe sławy kultury i sztuki z Radomia, w dniu swojego święta (Dzień Dziecka) stąpały po kolorowym, własnoręcznie wykonanym kobiercu. Brawo! Niech ten magiczny dywan będzie zapowiedzią kolorowego, nietuzinkowego, pełnego sukcesów i niespodzianek dorosłego życia, które Was czeka!

Pracę Sylwii Malmon, która zwycieżyła w konkursie i wisi obok prac sławnych artystów z nurtu: surrealizm i realizm magiczny możecie zobaczyć w galerii Zespołu Szkół Plastycznych im Józefa Brandta w Radomiu.

www.metamorfoza.radom.pl