Wystawę KOBIETA - współczesne artystki i artyści pamięci Anny Bilińskiej odwiedziła ANNA JAGODOVÁ. Artystka - malarka, autorka dwóch obrazów eksponowanych obecnie w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu: "SAMA" i "OWOC GRANATU." 

ANNA JAGODOVÁ urodziła się w 1986 roku. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom magisterski obroniła w Pracowni Drzeworytu u prof. Bogdana Migi w 2010 roku. Jej praca została wyróżniona na wystawie „Najlepsze dyplomy 2009/2010” w Pałacu Sztuki TPSP w Krakowie. Od roku 2011 jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Artystka otrzymała Medal Salonu 100-lecia ZPAP Okręgu Krakowskiego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką. W jej twórczości często pojawiają się motywy związane z cielesnością człowieka, jego emocjami oraz relacjami.

Artystka zwiedziła też  wystawę dzieł Jacka Malczewskiego. Po której oprowadziła nas Ilona Pulnar Ferdjani - muzealniczka, kierowniczka działu naukowo - oświatowego. Radomskie muzeum posiada czwarty, co do wielkości zbiór obrazów i pamiątek po Malczewskim. 

Wystawę "KOBIETA - współczesne artystki i artyści pamięci Anny Bilińskiej" można oglądać do końca czerwca 2022r.
Serdecznie zapraszamy!